Parafialny zespół Wolontariatu

Opiekun: ks. Proboszcz

Parafialny Zespół Wolontariatu "Mogę / Chcę pomóc"

Rozpoczęliśmy działalność w dniu  16 września 2012 r.

Spotykamy się:

• w poniedziałek po drugiej niedzieli miesiąca - na Mszy św. o godz. 18:00;
  • po Mszy św. (ok. godz. 19:00) w Sali św. Matki Teresy z Kalkuty - krótkie spotkanie informacyjne połączone z modlitwą i katechezą ks. Proboszcza;
  • planowane terminy spotkań: poniedziałki po drugiej niedzieli miesiąca.

Dyżury:

• w każdą drugą niedzielę miesiąca - w Dolnym Kościele w godz. 11.00 do 14.15 (po mszach świętych).

Zapraszamy do współpracy wolontariuszy mogących nieść wsparcie osobom potrzebującym pomocy.

• Naszym celem jest POMOC WZAJEMNA W IMIĘ MIŁOŚCI CHRYSTUSA.

• Każdy z nas może POTRZEBOWAĆ pomocy ale też każdy może ZAOFIAROWAĆ to, czego potrzebuje czy oczekuje nasz BLIŹNI.

• Chcemy zwrócić uwagę, że PRZYJĘCIE DARU jest czasem trudniejsze niż jego OFIAROWANIE.

• Apelujemy do osób potrzebujących – nie zamykajcie się na DOBRO, które chcą świadczyć nasi BRACIA. Oni też tego POTRZEBUJĄ, aby wypełnić PRZYKAZANIE MIŁOŚCI BOGA I BLIŹNIEGO.

• W ramach pomocy wolontariusza liczymy na bezinteresowne ofiarowanie części swojego czasu, który zgodnie z możliwościami i umiejętnościami można poświęcić osobie potrzebującej pomocy.

• Pomoc może być doraźna lub cykliczna.

Chcielibyśmy stworzyć Bank Pomocy Wzajemnej, do którego mogłyby sięgać wszystkie osoby potrzebujące – także uczniowie, młodzi rodzice, osoby starsze, samotne, niepełnosprawne. Naszym celem jest Pomoc Bliźniemu w imię Miłości Chrystusa.

Przewidujemy możliwość umieszczenia informacji o pomocy niematerialnej a także o darach rzeczowych, którymi zechcemy się podzielić z potrzebującymi.

Pomoc niematerialna

W ramach pomocy niematerialnej liczymy na bezinteresowne ofiarowanie części swojego czasu, który zgodnie z możliwościami i umiejętnościami można poświęcić osobie potrzebującej. Może to być pomoc doraźna lub cykliczna.

Przykłady pomocy NIEMATERIALNEJ: korepetycje, drobne naprawy, pomoc w zakupach, oferta zawiezienia osoby niepełnosprawnej do lekarza lub na Mszę Św., towarzyszenie osobie chorej lub samotnej, pomoc prawna, lekarska, itp.

Zgłaszanie pomocy

Propozycje pomocy można zgłosić:

• osobiście w czasie dyżuru,
  • telefonicznie ( tel. 518 403 544),

Dyżur przedstawiciela Zespołu odbywać się będzie:

• w każdą drugą niedzielę miesiąca - w g. 11.00 do 14.15 w Dolnym Kościele,

W pozostałym czasie można kontaktować się telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Informacje o pomocy

Informacje o proponowanej pomocy zostaną udostępnione w formie ogłoszenia:

• na tablicy ogłoszeń,
  • na stronie internetowej Parafii NMP Matki Kościoła.

Osoby potrzebujące proszone są o bezpośredni kontakt telefoniczny z osobą oferującą pomoc. W szczególnych przypadkach, możliwa jest pomoc przedstawiciela Zespołu, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Dokumenty i formularze