Parafialny zespół Wolontariatu

Opiekun: ks. Proboszcz

Parafialny Zespół Wolontariatu "Mogę / Chcę pomóc"

Spotykamy się:

• w poniedziałek po drugiej niedzieli miesiąca - na Mszy św. o godz. 18:00
  • po Mszy św. w Sali św. Filipa - krótkie spotkanie informacyjne połączone z modlitwą i katechezą ks. Proboszcza
  • planowane terminy spotkań do końca 2016 r.:  14III, 11IV, 9V, 13VI, 11VII, 15VIII, 12IX, 10X, 14XI, 12XII

Dyżury:

• w każdą drugą niedzielę miesiąca - w Punkcie Prasy w g. 11:00 do 14:00.

W dniu 16 września 2012 r. przy Parafii NMP Matki Kościoła rozpoczął działalność Parafialny Zespół Wolontariatu „Mogę/Chcę Pomóc”.

Zapraszamy do współpracy:

• ludzi młodych (wolontariuszy), którzy w działaniu na rzecz bliźniego będą mogli skonfrontować medialną rzeczywistość serwowaną przez środki masowego przekazu z rzeczywistością ludzi niejednokrotnie wykluczonych społecznie z powodu niedostatku lub niepełnosprawności,
  • nauczycieli, lekarzy, prawników i ludzi wszelkiej profesji, którzy mogą nieodpłatnie ofiarować część swojego czasu i umiejętności osobom potrzebującym pomocy,
  • posiadaczy pojazdów samochodowych, którzy mogą zaofiarować pomoc w dotarciu osoby niepełnosprawnej do lekarza, na rehabilitację lub na Mszę św.,
  • ludzi rzemiosła i różnych umiejętności.

Chcielibyśmy stworzyć Bank Pomocy Wzajemnej, do którego mogłyby sięgać wszystkie osoby potrzebujące – także uczniowie, młodzi rodzice, osoby starsze, samotne, niepełnosprawne. Naszym celem jest Pomoc Bliźniemu w imię Miłości Chrystusa.

Przewidujemy możliwość umieszczenia informacji o pomocy niematerialnej a także o darach rzeczowych, którymi zechcemy się podzielić z potrzebującymi.

Pomoc niematerialna

W ramach pomocy niematerialnej liczymy na bezinteresowne ofiarowanie części swojego czasu, który zgodnie z możliwościami i umiejętnościami można poświęcić osobie potrzebującej. Może to być pomoc doraźna lub cykliczna.

Przykłady pomocy NIEMATERIALNEJ: korepetycje, drobne naprawy, pomoc w zakupach, oferta zawiezienia osoby niepełnosprawnej do lekarza lub na Mszę Św., towarzyszenie osobie chorej lub samotnej, pomoc prawna, lekarska, itp.

Zgłaszanie pomocy

Propozycje pomocy można zgłosić:

• osobiście w czasie dyżuru,
  • telefonicznie ( tel. 601 598 080),
  • pocztą elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   lub  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Dyżur przedstawiciela Zespołu odbywać się będzie:

• w każdą drugą niedzielę miesiąca - w g. 11:00 do 14:00 w Punkcie Prasy w Kościele Dolnym,

W pozostałym czasie można kontaktować się telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Informacje o pomocy

Informacje o proponowanej pomocy zostaną udostępnione w formie ogłoszenia:

• na tablicy ogłoszeń,
  • na stronie internetowej Parafii NMP Matki Kościoła.

Osoby potrzebujące proszone są o bezpośredni kontakt telefoniczny z osobą oferującą pomoc. W szczególnych przypadkach, możliwa jest pomoc przedstawiciela Zespołu, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Dokumenty i formularze