XXXII Niedziela Zwykła (11.11.2018r)

* Kalendarium: Poniedziałek (12.11) – św. Jozafata;

Wtorek (13.11) – Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna, pierwszych męczenników Polski; Sobota (17.11) - św. Elżbiety Węgierskiej.

• Dziś 100-na rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości – święto narodowe. Msza św. w intencji ojczyzny o godz. 10.00!
  • Gościmy dziś księży oblatów. Przypomnę, że w tym właśnie zgromadzeniu mamy kleryka Dawida. Dziękujemy za wspólnotę modlitwy, głoszone homilie. Ojcowie tradycyjnie będą rozprowadzać kalendarze. Można wesprzeć naszych braci składając ofiarę do puszki.
  • Dyżur Wolontariatu dziś po Mszy św. o 7.00 i 8.30. Jutro Msza św. i spotkanie formacyjne.
  • O 17.00 – Koronka, a po niej różaniec wypominkowy.
  • Zapraszamy na Modlitwę Uwielbienia dziś po Mszy św. wieczornej.
  • Ofiary zbierane dziś na tacę są przeznaczone na budownictwo sakralne.

• W najbliższy wtorek, 13 listopada zapraszamy na różaniec fatimski
  • Adoracja dla rodziców i dzieci: wtorki ale o godz. 16.30!
  • A w piątek o 18.00 Msza św. wotywna przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. i różańcu możliwość ucałowania relikwii świętego.
  • Za tydzień kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Msza św. o godz. 11.30, a po niej spotkanie w Dolnym Kościele.
  • Także za tydzień, ale o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych, a 25 listopada kandydaci do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum.
  • Zapraszamy na różaniec wypominkowy: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele przed Mszą św. wieczorną. Można jeszcze pobierać kartki wypominkowe na których proszę wpisywać swoich zmarłych.
  • Korowód Wszystkich Świętych z parafii św. Kingi przesyła podziękowanie i za wspólną modlitwę i za pomoc materialną. Zebrano 2080zł.
  • Przypominamy o codziennej i całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W środę , w dniu św. Łukasza ks. abp zaprasza pracowników służby zdrowia do archikatedry na Mszę św.

• Zapraszamy do punktu prasy! Polecamy także kalendarze maryjne.
  • Ofiara na kościół: 30,50,100,200,390,500. Bóg zapłać!

• Wczoraj przeżywaliśmy 100-ną rocznicę urodzin p. Stanisława. Modlimy się w jego intencji.
  • W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Zdzisława Krukowskiego, l.79 z ul. Racławickiej. Dołączmy poległych w obronie naszej ojczyzny. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
  • Słowo życia: Jezus powiedział: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej, bo wrzuciła wszystko co miała na swe utrzymanie!

Modlitwa ks. Piotra Skargi

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła imieniowi Twemu, a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący, wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej matce, ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego.

W.: Amen.

Brak nadchodzących wydarzeń dla tej kategorii
listopad 2018