XXVIII nd. zw. – 15.10.2017r.

Kalendarium: Poniedziałek: (16.10) – św. Jadwigi Śląskiej; Wtorek (17.10) – św. Ignacego Antiocheńskiego; Środa (18.10) – św. Łukasza; Piątek (20.10) – św. Jana Kantego; Sobota (21.10) – bł. Jakuba Strzemię.

1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ss. Karmelitanki z Mielca.

2. O 17.00 Koronka, o 17.15 różaniec z katechezą.

3. Dzisiaj prowadzony jest w naszej parafii nabór do grupy harcerskiej „Zawiszacy” – Federacja Skautingu Europejskiego. Zapraszamy chłopców na Mszę św. o 11.30 oraz na harcerskie zabawy w godzinach popołudniowych przy kościele. Młodzież męską i żeńską zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na harcerskie ognisko.

4. Jutro o 18.00 Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo świętego Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii.

5. W środę, w dniu św. Łukasza ks. abp zaprasza pracowników służby zdrowia do archikatedry na Mszę św. o godz. 19.00,

6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpocznie się o godz. 15.00 Rejonowy Dzień wspólnoty Kręgu Rodzin Domowego Kościoła.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji „Dzieci utraconych”.

8. MOK zaprasza na film „Dwie korony” o Ojcu Kolbe. Do 26 października.

9. Zapraszamy szczególnie w tym miesiącu na wspólny różaniec!

10. Zbliża się listopad, czas modlitwy za naszych zmarłych. Od przyszłej niedzieli będą już kartki wypominkowe na których proszę wpisywać swoich zmarłych. Każda kartka ma numer kolejnego dnia miesiąca. Jeśli więc ktoś chce, by „wypominki” za zmarłych z jego rodziny były czytane np. 11 listopada bierze kartkę z numerem 11 i wypełnia ją. Wypełnione kartki składamy do puszki w zakrystii. Przypominamy również o tzw. wypominkach rocznych. Imiona zmarłych zgłaszamy w zakrystii, a w ich intencji w każdą ostatnią niedzielę miesiąca odprawiona będzie Msza św.

11. Stawiamy rusztowania by remontować wieżę kościoła. Zapraszam do pomocy w tej inwestycji poprzez włączenie się w codzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

12. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii katechezy drogi neokatechumenalnej adresowane do młodzieży i dorosłych. To kolejna szansa prowadząca ku wierze dojrzałej. Pierwsza katecheza dziś po Mszy św. wieczornej.

13. Stop aborcji! Można składać podpisy!

14. Prasa katolicka.

15. Ofiary pieniężne: 50zł. Bóg zapłać!

16. Modlimy się dziś za biskupów (KEP w Lublinie), za KUL (100 lecie powstania) i za dzieci utracone. Modlimy się za prześladowanych chrześcijan w Kuwejcie.

17. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Jadwigę Paluch, l.89 z ul. Kościuszki; śp. Przemysława Dymnickiego, l.29 z ul. Wyspiańskiego; śp. Krzysztofa Wieczorka, l.67 z ul. Wyspiańskiego; śp. Zenona Farańskiego, l.86 z ul. Okulickiego; śp. Danielę Słowińską, l. 92 z ul. Norwida; śp. Andrzeja Rozwoda, l.63. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

18. Słowo życia: Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia!