Najświętszej Trójcy (16.06.2019r)

Kalendarium: Poniedziałek (17.06) – św. Alberta Chmielowskiego; Czwartek (20.06) – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; Piątek (21.06) – św. Alojzego Gonzagi.

*Dzisiaj:

- Uroczystość Najświętszej Trójcy. Gościmy kleryka Dawida. Taca przeznaczona jest na potrzeby naszego seminarium. Dziękujemy;

- O godz. 17.00 koronka, o 17.15 nabożeństwo czerwcowe, a na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II;

- po Mszy św. wieczornej spotkanie pielgrzymkowe;

*W środę zakończenie roku szkolnego i początek wakacji. Zapraszam tego dnia na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego na godz. 8.00.

*W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Serdecznie zapraszam wszystkich, a zwłaszcza dzieci komunijne na procesję, która przejdzie ulicami: Wyszyńskiego, Racławicką, Aleje Lotników Polskich, Niepodległości i Wyszyńskiego. Modlić się będziemy rozpoczynając Mszą św. o godz. 10.00, a później wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz „przy helikopterze”; drugi – przy szpitalu; trzeci na Placu przy fontannie i czwarty przy kościele. Po procesji będzie Msza św. o godz. 13.00. Porządek Mszy św. tego dnia jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 11.30.

Ołtarz 1 – grupy Neo; Ołtarz 2 – grupa Krwi Chrystusa; Ołtarz 3 – Legion; Ołtarz 4 – Odnowa.

* W sobotę, 22 czerwca Trzecie Męskie Oblężenie Jasnej Góry – pielgrzymka której inicjatorami są Mężczyźni św. Józefa.

* Także w sobotę pielgrzymka małżeństw bezdzietnych do Wąwolnicy.

*Zapraszam już dziś na pielgrzymkę nauczycieli – 2 lipca, wtorek. Wyjazd o 5.30 z parkingu obok naszego kościoła.

*Zapraszamy do punktu prasy!

*Ofiara na kościół – 100zł. Bóg zapłać! Kończymy remont kościoła. Wstawiane są pierwsze okna do kościoła dolnego.

*Przeżywaliśmy w tym tygodniu parafialny odpust pod przewodnictwem ks. bpa Artura Mizińskiego. Dziękuję raz jeszcze wszystkim za wspólnotę modlitwy. Bierzmowanie przyjęło 260 osób. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. W tym miejscu bardzo dziękuję ministrantom i lektorom, którzy przygotowali asystę. Wczoraj jeden z nich, Mateusz został wyświęcony w Wąwolnicy na ceremoniarza.

* W środę modliliśmy się przez przyczynę błogosławionego karmelity Alfonsa Marii Mazurka, którego relikwie otrzymaliśmy.

*W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Jadwigę Korkosz, l.93 z ul. 3 Maja; śp. Jana Niećko, l.89 z ul. 3-Maja; śp. Klementynę Mazurkiewicz, l.90 z ul. Racławickiej. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

*Słowo życia: Jezus powiedział: Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy!