XVII Niedziela Zwykła (29.07.2018r)

Kalendarium: Wtorek (31.07) – św. Ignacego z Loyoli; Środa (1.08) – św. Alfonsa Marii Liguoriego; Sobota (4.08) – św. Jana Marii Vianneya.

• Dzisiaj spotkanie Pielgrzymów z grupy „13” w sali św. Jana Pawła II. Zapraszamy na godz. 18.30. Będą rozdawane identyfikatory tym, którzy zgłosili się na pielgrzymkę w naszej parafii.
  • Dziś o godz. 19.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • We wtorek, o 18.00 przy ul. Kolejowej 4 spotkanie grupy „Ufność”, obchodzącej 25-lecie swego istnienia.
  • W środę, 1 sierpnia rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Będziemy modlić się za poległych powstańców i wszystkich mieszkańców Warszawy. Władze naszego miasta zapraszają nas na główne uroczystości, które rozpoczną się o godz. 17.00 przy nowym Urzędzie Miasta
  • W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.00. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej – każdego dnia.
  • W piątek, 3 sierpnia po Mszy św. o godz. 8.30, odprawionej przez abpa Stanisława Budzika przy archikatedrze w Lublinie, wyrusza 40 już piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Można się jeszcze zapisać - przy archikatedrze. A u nas są do odebrania w zakrystii plakietki „Pielgrzym Duchowy” dla tych, którzy zgłosili swoje intencje „Idę z tobą”.
  • Przyszła niedziela to także Pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych w Dolnym Kościele.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 8.30 pożegnamy figurkę MB Fatimskiej. Figurkę tę otrzymała p. Wanda Półtawska od Ojca Świętego Jana Pawła II w rok po zamachu.
  • Miesiąc sierpień to miesiąc wielu ważnych dat dla naszej Ojczyzny: Powstanie Warszawskie, Cud nad Wisłą, Sierpień 80. To także miesiąc abstynencji!
  • Trwa ogólnopolska akcja: Piórniki dla Afryki. Kto by chciał włączyć się, może zakupić taki piórnik i przynieść do zakrystii, a my przekażemy dalej!
  • Zapraszamy do punktu prasy!
  • Ofiara na kościół: 25,100,100,100,100,300,300zł. Bóg zapłać!
  • W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Kazimierza Kosiora, l.90 z ul. Skłodowskiej; śp. Henryka Kitkę, l.80 z ul. Kościuszki; śp. Aurelię Krukowską, l.78 z ul. Racławickiej; śp. Wandę Grzeszczyk, l.93 z ul. Kasperka. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
  • Słowo życia: Jezus więc wziął chleby i odmówiwszy dziękczynienie, rozdał siedzącym; podobnie uczynił i z rybami, rozdając tyle, ile kto chciał!