XXVIII Niedziela Zwykła (14.10.2018r)

* Kalendarium: Poniedziałek

(15.10) – św. Teresy od Jezusa; Wtorek (16.10) – św. Jadwigi Śląskiej; Środa (17.10) – św. Ignacego Antiocheńskiego; Czwartek (18.10) – św. Łukasza; Sobota (20.10) – św. Jana Kantego.

• Dziś „Dzień papieski”. Ofiary, które możemy składać do puszek będą przeznaczone na fundusz papieski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  • Dzisiaj zapraszamy dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 11.30, a potem wszystkie dzieci klas trzecich wraz z rodzicami zapraszamy do Dolnego Kościoła.
  • Dziś w Dolnym Kościele dyżur Wolontariatu. O 15.00 zapraszamy na ognisko, a jutro na Mszę św. o 18.00 i spotkanie formacyjne.
  • O 17.00 – Koronka, a po niej różaniec prowadzony przez młodzież i katecheza.
  • Dzisiaj o godz. 18.00 w Miejskim Centrum Usług Socjalnych spotkanie poświęcone problematyce „marszów równości” pt. „Stop homopropagandzie na Lubelszczyźnie”.
  • Jutro dzień „Dzieci utraconych”. W naszej parafii będziemy modlić się za rodziców tych dzieci i za te dzieci w niedzielę, 28 października o godz. 18.00.
  • We wtorek obchodzić będziemy 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II. Będzie to dzień szczególnej modlitwy wdzięczności. Tego dnia o 18.00 Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo świętego Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii.
  • W czwartek, w dniu św. Łukasza, ks. abp zaprasza pracowników służby zdrowia do archikatedry na Mszę św. o godz. 19.00.
  • W najbliższy piątek rozpoczynamy rekolekcje, które wygłosi ks. Adam Szustak. W piątek i sobotę będą Msze św. z homiliami o. Adama o godz. 18.00, a po Mszach wieczornych konferencje. W niedzielę o. Adam będzie z nami do południa głosząc na Mszach św. o 7,8.30,10,i 13-ej homilie, a o 11.30 naukę dla młodzieży. Serdecznie wszystkich zapraszamy na te rekolekcje!
  • Jednostka Strzelecka 2063 Świdnik zaprasza na III już marsz szlakiem Józefa Franczaka pseudonim „Laluś”. Marsz rozpocznie się Mszą św. odprawioną w najbliższą sobotę, 20 października o godz. 7 rano w naszym kościele.
  • W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpocznie się o godz. 15.00 Rejonowy Dzień wspólnoty Kręgu Rodzin Domowego Kościoła.
  • Nasze siostry Betanki zapraszają dziewczęta na Dzień Skupienia 9-11 listopada do Kazimierza Dolnego, Szczegóły na plakacie.
  • Różaniec: wyjątkowo w tym tygodniu - ze względu na rekolekcje – różaniec w piątek i sobotę przed Mszą św. wieczorną! Odmawiamy dodatkowo na prośbę papieża na zakończenie „Pod Twoją obronę” i „Święty Michale Archaniele”!
  • Zbliża się listopad, czas modlitwy za naszych zmarłych. Od przyszłej niedzieli będą już kartki wypominkowe na których proszę wpisywać swoich zmarłych. Każda kartka ma numer kolejnego dnia miesiąca. Proszę więc brać tę kartę, której numer oznacza dany dzień miesiąca, a my pragniemy, aby właśnie w tym dniu była modlitwa wspominkowa za naszych zmarłych. Wypełnione kartki składamy do puszki w zakrystii. Przypominamy również o tzw. wypominkach rocznych. Imiona zmarłych zgłaszamy w zakrystii, a w ich intencji w każdą ostatnią niedzielę miesiąca odprawiona będzie Msza św.

W środę , w dniu św. Łukasza ks. abp zaprasza pracowników służby zdrowia do archikatedry na Mszę św.

*Zachęcamy do obejrzenia wystawy o Prymasie Tysiąclecia.

*Zachęcamy także do wstępowania w szeregi naszego parafialnego chóru.

*Zbliżają się wybory samorządowe. Proszę wszystkich najpierw o gorącą modlitwę i o to, by na te wybory pójść. To, na kogo głosować jest dla katolików chodzących na Mszę św. i przyjmujących komunię św. proste, gdyż mamy jasność, że popieramy tych, którzy i głoszą, a przede wszystkim żyją wartościami: Bóg, honor, ojczyzna!

*Zapraszamy do punktu prasy! Polecamy kalendarze maryjne.

*Ofiara na kościół: 50,50,100,300. Bóg zapłać! Mamy wyremontowaną salkę!

*Modlimy się najpierw za nauczycieli w dniu ich święta

*W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Marię Ratomską, l.86 z ul. Niepodległości; śp. Janinę Urbanek, l.88 z ul. Okulickiego; śp. Dariusza Jankowskiego, l.61 z ul. Niepodległości; śp. Jana Malickiego, l.79 z ul. Jarzębinowej. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

*Słowo życia: Jezus powiedział: U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe!