II Niedziela Adwentu – 9.12.2018r.

• Kalendarium: Czwartek (13.XII) – św. Łucji; Piątek (14.XII) – św. Jana od Krzyża.
  • Dzisiaj dzień modlitw i dzień pomocy kościołowi na wschodzie.
  • Dzisiaj uczniowie i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego będą zbierać datki na leczenie i rehabilitację będącego w śpiączce Janka Sawickiego.
  • Dzisiaj Wolontariat dyżuruje w Dolnym Kościele, a jutro ma spotkanie formacyjne.
  • Dzisiaj na Mszy św. o 11.30 będziemy rozpakowywać to co zostawił św. Mikołaj, który był u nas w czwartek po Mszy św. roratniej!
  • Zaraz po Mszy św. o 11.30 spotkanie Kolędników Misyjnych w Dolnym Kościele.
  • O 17.00 koronka, o 17.15 Nieszpory . Nie będzie katechezy. Po Mszy św. wieczornej „Modlitwa Uwielbienia”. I spotkanie dla klas 8 przed bierzmowaniem w Dolnym Kościele.
  • Jutro w parafii św. Józefa o godz. 17.00 Msza św. w intencji lotników.
  • Jutro w MOKU koncert o 18.00 w związku z rocznicą stanu wojennego.
  • W czwartek rocznica stanu wojennego. Za tych, którzy zginęli będziemy modlić się także podczas nabożeństwa fatimskiego.
  • Od najbliższego piątku Akademia Młodzieżowa przeprowadzi zbiórkę makulatury. Można będzie ją składać do kontenera. Będzie to wsparcie wakacyjnych wyjazdów naszej młodzieży.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. To bardzo ważny czas, w którym poprzez słuchanie Bożego Słowa mamy dobrze przygotować się na święta Narodzenia Pańskiego. Tegoroczne rekolekcje głosić będzie ks. Wojciech Rebeta, ojciec duchowny naszego seminarium. Niech naszym przygotowaniem do owocnego przeżycia czasu rekolekcji będzie modlitwa i za ks. rekolekcjonistę i za całą naszą parafię, a zwłaszcza za tych, którym z różnych powodów trudno jest przychodzić na spotkanie z Chrystusem.
  • W przyszłą niedzielę będziemy też gościć siostry franciszkanki i osoby niewidome z Żułowa.
  • W przyszłą niedzielę kolejne spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej: Msz św. o 11.30 a później spotkanie w Dolnym Kościele.
  • Bardzo dziękuje wszystkim, którzy pomogli roznosić opłatki. Zebrano …. Gdyby były osoby, które chciałyby opłatek na wigilijny stół to zapraszamy do zakrystii lub do punktu prasy. Powinno wystarczyć dla wszystkich.
  • Roraty w naszym kościele o 6.00 rano (oprócz niedziel). Przynosimy świece i lampiony. Raz w tygodniu, we czwartek na Roratach jest specjalna homilia do dzieci, natomiast w piątek Roraty z homilią dla młodzieży. We czwartek i piątek po Roratach zapraszamy dzieci i młodzież na gorącą herbatę do sali św. Matki Teresy. Nie ma rano Mszy św. o godz. 7.00.
  • Można już od dzisiaj zgłaszać imiona naszych bliskich zmarłych, za których odprawiona będzie Msza święta zbiorowa w Wigilię Narodzenia Pańskiego o godz. 7.00.
  • Zachęcamy również dzieci do wypisywania na ozdobach w kształcie choinkowych bombek dobrych uczynków. Te bombki będziemy zbierać i dekorować choinki na święta!
  • Zachęcamy do odwiedzenia naszego punktu prasy! Są świece Caritas i są wszystkie trzy tomiki „Biblio, ojczyzno moja” o postaciach biblijnych.
  • Ofiary pieniężne: 50,100,150,200 (od chorych),500. Bóg zapłać!
  • Słowo życia: Przygotujcie drogę Panu! Prostujcie ścieżki dla Niego!