XIV Niedziela Zwykła (3.07. 2022r.)

Kalendarium: Środa (6.07) – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; Piątek (8.07) – św. Jana z Dukli.

*Dzisiaj: - Gościmy w naszej parafii ks. Krzysztofa, który pracuje w Kazachstanie; - po Mszy św. o 8.30 zmiana tajemnic różańcowych; - o 15-ej wyruszamy w pieszej pielgrzymce do Katedry lubelskiej. Powrót autokarem; - po Mszy św. o 19-ej AM zaprasza na program „Odkrywamy Niebo”.

*W tym tygodniu Pierwszy Czwartek miesiąca lipca.

*W sobotę o 20-ej Różaniec Mężczyzn. Spotykamy się w naszej parafii przy krzyżu misyjnym.

*W przyszłą niedzielę będziemy modlić się w ramach obchodów 42 rocznicy świdnickiego lipca. Dlatego o godz. 11.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w której chcemy dziękować Bogu za Jego wielkie dzieła i wypraszać dalsze Jego błogosławieństwo dla naszego zakładu, ale także dla naszych rodzin, naszego miasta, i całej Ojczyzny. MOK zaprasza tego dnia na spotkanie „Przy fontannie” i Muszli Koncertowej od 12-ej do 20-ej.

*W przyszłą niedzielę w godzinach 8.30-14.00 będzie można oddać krew.

*Można już zapisywać się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która rozpocznie się Mszą św. odprawiona 3 sierpnia przed katedrą lubelską o 8.30. Można też wpisywać intencję w formule „Idę z tobą”.

*Zachęcamy do pięknej modlitwy Adoracji Najświętszego Sakramentu!

*UKRAINA! Trwamy przed Bogiem w ufnej modlitwie za Ukrainę!

*Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.

*Ofiary: 50, 100, 220 (od chorych).

*Od dzisiaj we wszystkie niedziele lipca i sierpnia porządek Mszy św. wakacyjny: 7, 8.30, 10, 11.30, 19. Nie będzie więc Mszy św. o 13.

*Zmiany: Witamy obecnego już wśród nas ks. Krzysztofa, który podjął posługę wikariusza naszej parafii, a żegnamy z naszej wspólnoty odchodzące siostry: s. Michaelę i s. Franciszkę. W przyszłą niedzielę o 10.00 zostanie odprawiona za siostry Msza św. podczas której będziemy dziękować dobremu Bogu za posługę sióstr w naszej parafii. Na miejsce sióstr, które odchodzą przychodzą s. Edyta Sikora i s. Elżbieta Tomasik, które poznamy jak tylko przyjadą do nas.

*MODLITWA SYNODALNA: Maryjo, Matko Kościoła i Niewiasto Eucharystii, prowadź nas i wspieraj w synodalnej drodze, na której pragniemy spotkać Twojego Syna Jezusa Chrystusa!

*Zmarli: śp. Dariusz Grzys. Wieczne odpoczywanie…

*MS: o dobrosąsiedzkie relacje!

*Słowo życia: Jezus powiedział: Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo!