XXVIII Niedziela Zwykła (13.10.2019r)

* Kalendarium: Wtorek

(15.10) – św. Teresy od Jezusa; Środa (16.10) – św. Jadwigi Śląskiej; Czwartek (17.10) – św. Ignacego Antiocheńskiego; Piątek (18.10) – św. Łukasza.

• Dziś „Dzień papieski”. Ofiary, które możemy składać do puszek będą przeznaczone na fundusz papieski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  • Dzisiaj zapraszamy dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie. Msza św. o godz. 11.30, a potem dzieci klas trzecich C i D wraz z rodzicami zapraszamy do Dolnego Kościoła.
  • Dziś w Dolnym Kościele dyżur Wolontariatu od 11 do 14.15, a jutro Msza św. o 18.00 i spotkanie formacyjne.
  • Jak będzie wyglądać popołudnie i wieczór w naszym kościele? O 17.00 – Koronka, a po niej różaniec prowadzony przez młodzież. Będzie to pierwsza część różańca fatimskiego. Później Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. II i III część różańca, które będziemy odmawiać trwając w modlitwie uwielbienia. Tradycyjnie IV część różańca odmówimy w procesji z figurką Matki Bożej wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza pielgrzymów pieszych, bo to nasze tegoroczne spotkanie popielgrzymkowe! Zapraszamy tez kandydatów do bierzmowania. Nie bierzemy indeksów i każdy modli się tyle ile może.
  • Klub Honorowych Dawców Krwi zaprasza we wtorek do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi. Akcja będzie przeprowadzona w budynku szkoły II LO.
  • We wtorek dzień „Dziecka utraconego”. Zapraszamy na Mszę św. na 18.00.
  • W środę 16-y dzień miesiąca. Tego dnia o 18.00 Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo świętego Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii.
  • Za tydzień o godz. 15.00 Rejonowy Dzień Wspólnoty Kręgu Rodzin Domowego Kościoła.W najbliższy piątekWWWWWWW przyszłą niedzielę
  • TZbliża się listopad, czas modlitwy za naszych zmarłych. Od przyszłej niedzieli będą już kartki wypominkowe na których proszę wpisywać swoich zmarłych. Każda kartka ma numer kolejnego dnia miesiąca. Wypełnione kartki składamy do puszki w zakrystii. Przypominamy również o tzw. wypominkach rocznych. Imiona zmarłych zgłaszamy w zakrystii, a w ich intencji w każdą ostatnią niedzielę miesiąca odprawiona będzie Msza św.

W środę , w dniu św. Łukasza ks. abp zaprasza pracowników służby zdrowia do archikatedry na Mszę św.

* Zapraszamy do nabywania prasy!

*Ofiara na kościół: 50,50,100. Bóg zapłać! Mamy wyremontowaną salkę chórzystów! Mamy też wstawiony witraż nad ołtarzem!

* W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii katechezy dla młodzieży i dorosłych. Pierwsza katecheza po Mszy św. wieczornej.

*Modlimy się najpierw za nauczycieli w dniu ich święta; za naszą umiłowana ojczyznę w dniu wyborów!

*W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Wiesława Banacha, l.63 z ul. Głowackiego; śp. Wandę Bonat, l.86 z ul. Środkowej; śp. Andrzeja Drwala, l.33 z ul. Jarzębinowej; śp. Henryka Załęskiego, l.82 z ul. Gospodarczej; śp. Danutę Górną, l.69 z ul. Racławickiej; śp. Stanisława Kosierba, l.71 z ul. Widokowa; śp. Janusza Wiertla, l.71 z ul. Skarżynskiego. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

*Słowo życia: Jezus powiedział: Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła!