I Niedziela WP (21.02.2021r.)

Kalendarium: Poniedziałek (22.02) – Katedry św. Piotra;

*Odbyło się czuwanie w związku z 25 rocznicą nawiedzenia figury MB Fatimskiej. Dziękuję organizatorom i wszystkim, którzy tej nocy czuwali.

*Dzisiaj: - o 17.00 Koronka, o 17.15 Gorzkie Żale z katechezą. Po Mszy różaniec.

*W przyszłą niedzielę kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy na Mszę św. o 11.30, a później na spotkanie do Dolnego Kościoła.

*Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na dwa wydarzenia skierowane szczególnie do małżonków-rodziców, którzy chcą lepiej zrozumieć siebie i swoje relacje z dziećmi; 1. Warsztaty „Rodzicielstwo bez lęku” – 5 i 6 marca o godz. 19.30; 2. „Wielkopostne rekolekcje dla małżeństw – ON JEST” – 12,13,14 marca o godz. 19.30. W tych wydarzeniach będzie można uczestniczyć na żywo i online. Chętnych zapraszamy do zapisów w zakrystii lub za pomocą formularza zgłoszeniowego, emaila lub telefonicznie. Kontakt na obrazkach św. Rodziny wyłożonych przy drzwiach głównych kościoła.

*Przeżywamy rok św. Józefa. Wygląda na to, że ten, który jest nie tylko patronem rodzin, ale także patronem dobrej śmierci chce wzbudzić w naszej parafii grupę pod nazwą Apostolstwo dobrej śmierci. Proszę was o modlitwę o dobre rozeznanie, by jeśli jest taka wola Boga także w naszej parafii była taka grupa. O pierwszym spotkaniu będę informował.

*Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek: dzieci o 16.30 w Dolnym Kościele, dorośli o 17.00 w Górnym Kościele i młodzież o 19.00 w Dolnym Kościele. Gorzkie Żale z katechezą w każdą niedzielę o godz. 17.15.

*Zapraszamy do nabywania prasy!

*Bóg zapłać za ofiary, które wpłynęły na potrzeby kościoła: 50,100,100,100,140,200,200. Na konto: 50,50,100,100.

PRYMAS KARDYNAŁ WYSZYŃSKI – modlitwa o rychłą beatyfikację.

MYŚL: „Przykazanie miłości bliźniego musimy odnieść do wszystkich. Mniejsza z tym, czy wierzą, czy nie wierzą, czy nas kochają, czy nie. Wszyscy mają prawo do naszej miłości”

*W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Stanisławę Kroszkę, l.82 z ul. Skarżyńskiego; śp. Stanisława Pawłowskiego, l.96 z ul. Norwida; śp. Irenę Szymurę, l.81 z ul. Głowackiego; śp. Jana Kukawskiego, l.88 z ul. Czereśniowej; śp. Ewę Inglot, l.86 z ul. Norwida; śp. Józefa Furmaniuka, l.74 z ul. 3 Maja. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

*Modlitwa serca: modlitwa o ducha pokory i odwagi w walce z pokusami!

*Słowo życia: Jezus powiedział: Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!