XXXIV Niedziela Zwykła (22.11.2020r)

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

• Kalendarium: Wtorek (24.11) – św. Andrzeja Dung-Lac.
  • Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Ten dzień to także święto patronalne naszych sióstr Rodziny Betańskiej. Chciejmy pamiętać o wszystkich siostrach, a zwłaszcza o siostrach pracujących i mieszkających w naszej parafii: s. Konstancji, s. Michaeli i s. Franciszce. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 siostry uroczyście odnowią swoje śluby zakonne. To również święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM-u. Wszystkim życzymy obfitego błogosławieństwa.
  • Dziś na Mszy św. o 11.30 poświęcenie tegorocznych opłatków.
  • O 17.00 – Koronka, a po niej różaniec wypominkowy.
  • Po Mszy św. wieczornej Różaniec do Granic przed kościołem.
  • W środę Msza św. w intencjach zbiorowych przez przyczynę MBNP.
  • W czwartek różaniec w obronie życia w Dolnym Kościele 0 17.00.
  • Przyszła niedziela to Pierwsza Niedziela Adwentu. To oznacza, że szybko zbliżają się święta Narodzenia Pańskiego i właśnie Adwent jest czasem, który bardzo pomaga w pięknym przeżyciu tych świąt. Będziemy się więc spotykać o 6 rano na Roratach i radować Niepokalanym Poczęciem NMP w dniu 8 grudnia, a także parafialnymi rekolekcjami.

*Opłatki! Za tydzień przez całą niedzielę będą roznoszone do naszych domów opłatki. W tym roku chcemy to uczynić w ramach pomocy sąsiedzkiej. Jak to będzie wyglądać powiem za tydzień

W środę , w dniu św. Łukasza ks. abp zaprasza pracowników służby zdrowia do archikatedry na Mszę św.

• !
  • Modliliśmy się w tym tygodniu o większe zrozumienie wśród wiernych, czym jest adoracja Najświętszego Sakramentu. W naszej parafii to wielkie wydarzenie chcemy kontynuować, ale będą pewne zmiany. Można o 12-ej odmówić wspólnie modlitwę Anioł Pański w łączności z Ojcem Świętym. O 15-ej nasz Roman będzie prowadził Koronkę, a po niej od razu różaniec święty. Po zakończeniu tej modlitwy aż do błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem będziemy adorować w ciszy. W Górnym Kościele gdy wybiją dzwony na 17.30 będziemy trwać w milczeniu i ciszy przygotowując się w ten sposób do Mszy św. Kto by chciał modlić się z Romanem to zapraszam na 17.00 do Górnego Kościoła, gdzie Roman poprowadzi Koronkę i modlitwę Anioł Pański. Te modlitwy zakończą się przed 17.30.
  • Zapraszamy do nabywania prasy
  • Dziękuję za ofiary pieniężne: 30,150,300. Bóg zapłać!
  • W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Stanisławę Strzelecką, l.71 z ul. Racławickiej; śp. Janinę Kurek, l.91 z ul. Al. Lot. Pol.; śp. Wiesławę Wolińską, l.66 z ul. Al. Lot. Pol. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
  • Modlitwa Serca: za kościół prześladowany.
  • Słowo życia: Jezus powiedział: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnie uczyniliście!