Ogłoszenia

OGŁOSZENIA

X Niedziela Zwykła (6.06.2021r)

*Kalendarium: Wtorek (8.06) – św. Jadwigi Królowej; Środa (9.06) – Rocznica Poświęcenia Kościoła Metropolitalnego; Piątek (11.06) – Najświętszego Serca Pana Jezusa; Sobota (12.06) – Niepokalanego Serca NMP.

*Dzisiaj: - po Mszy św. o 8.30 zmiana tajemnic różańcowych; o 10-ej Rocznica Pierwszej Komunii Świętej; - o 11.30 Msza św. Prymicyjna ks. Dawida Stefaniszyna; - o 17.00 Koronka; - o 17.15 Nabożeństwo Czerwcowe; - o 17.45 Nowenna przed uroczystością NSJ.

*Odbyło się pierwsze spotkanie nowej grupy Bożego miłosierdzia. Na spotkanie następne zapraszamy w pierwszy wtorek lipca po Mszy św. wieczornej i po nabożeństwie. Członkowie nowej grupy będą prowadzić w niedzielę Koronkę o 17.00, na miarę możliwości będą się włączać w modlitwę Koronki każdego dnia o 15.00 (oprócz sobót) i będą w każdy wtorek po Mszy św. wieczornej włączać intencje i prowadzić modlitwę Koronki podczas nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia.

*W czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy najpierw Panu Bogu, że w tak niełatwym czasie daje nam łaskę przekazywania wiary. Dziękuje także ludziom: policji i straży miejskiej, asyście i szafarzom, siostrom i księżom, niosącym feretrony i tym, którzy przygotowali nagłośnienie; dziękuje dzieciom sypiącym kwiaty i wszystkim dzieciom, które przyszły z rodzicami. Dziękuje p. Kasi za prowadzenie śpiewów. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali tak piękne ołtarze i wszystkim mieszkańcom, którzy udekorowali okna swoich domów. Zapraszam do wspólnej modlitwy w czasie całej oktawy Bożego Ciała. Każdego dnia po Mszy św. wieczornej procesja ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa, a w najbliższy czwartek procesja do czterech ołtarzy, które będą przygotowane tradycyjnie wokół kościoła.

*W przyszłą niedzielę 13 dzień miesiąca. O 16.30 wystawienie NS i trzy części różańca, koronka i nabożeństwo czerwcowe. Po Mszy o 18 Modlitwa Uwielbienia podczas której odmówimy czwartą część różańca.

*Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.

*Ofiary na kościół: 20,100,100,220zł; na konto: 50zł; Od chorych: 260zł; od rodziców dzieci komunijnych 5100zł.

*PRYMAS WYSZYŃSKI: „Życzliwe spojrzenie i uśmiech więcej nieraz znaczą niż udany dialog”.

*Modlimy się: o beatyfikację, za podróżujących.

*Zmarli w ubiegłym tygodniu: śp. Zbigniew Kukier, l.79 z ul. Racławickiej; śp. Teresa Wińska, l.63 z ul. Racławickiej. Wieczne odpoczywanie….

*Modlitwa Serca: O umocnienie wiary w prawdziwą obecność Jezusa w Eucharystii.

*Słowo życia: Jezus powiedział: Kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką!