II Niedziela Adwentu – 10.12.2017r.

• Kalendarium: Środa (13.XII) – św. Łucji; Czwartek (14.XII) – św. Jana od Krzyża.
  • Gościmy dziś przedstawicieli Domu Dziecka z Kiełczewic. Prowadzą oni kiermasz stroików świątecznych. Złożone ofiary będą wsparciem dla dzieci.
  • Dzisiaj na Mszy św. o 11.30 będziemy gościć św. Mikołaja. Zachęcamy również dzieci do wypisywania na serduszkach dobrych uczynków. Te serduszka będziemy zbierać i dekorować choinki na święta!
  • Po Mszy św. o 11.30 w Dolnym Kościele kolejne spotkanie dzieci klas trzecich i ich rodziców w ramach przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej.
  • O 17.00 koronka, o 17.15 Nieszpory z katechezą o Godzinkach, a po Mszy św. wieczornej „Modlitwa Uwielbienia”.
  • Dzisiaj także po Mszy św. wieczornej w Dolnym Kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  • Dzisiaj Wolontariat dyżuruje w Dolnym Kościele, a w środę organizuje opłatek po Mszy św. wieczornej

• W środę rocznica stanu wojennego. Pamiętajmy zwłaszcza o tych, którzy zginęli!
  • W środę także nabożeństwo fatimskie.
  • W sobotę MOK zaprasza na spektakl „Świąteczne impresje” na godz. 19.00.
  • A my zapraszamy w sobotę na Mszę św. przez przyczynę św. Jana Pawła II z ucałowaniem jego relikwii.
  • W przyszłą niedzielę Akademia Młodzieżowa zaprasza do obejrzenia w Dolnym Kościele magazynu po Mszach o 10 i 11.30.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. To bardzo ważny czas, w którym poprzez słuchanie Bożego Słowa mamy dobrze przygotować się na święta Narodzenia Pańskiego. Tegoroczne rekolekcje głosić będzie ks. Mariusz Nakonieczny. Niech naszym przygotowaniem do owocnego przeżycia czasu rekolekcji będzie modlitwa i za ks. rekolekcjonistę i za całą naszą parafię, a zwłaszcza za tych, którym z różnych powodów trudno jest przychodzić na spotkanie z Chrystusem.

• Bardzo dziękuje wszystkim, którzy pomogli roznosić opłatki. Gdyby były osoby, które chciałyby opłatek na wigilijny stół to zapraszamy do zakrystii lub do punktu prasy. Powinno wystarczyć dla wszystkich.
  • Roraty w naszym kościele o 6.00 rano (oprócz niedziel i uroczystości). Przynosimy świece i lampiony. Raz w tygodniu, we czwartek na Roratach jest specjalna homilia do dzieci, natomiast w piątek będą Roraty z homilią dla młodzieży. We czwartek i piątek po Roratach zapraszamy dzieci i młodzież na gorącą herbatę do sali św. Matki Teresy. Nie będzie rano Mszy św. o godz. 7.00.
  • W Punkcie prasy są już świece Caritas. Każda zakupiona świeca to pomoc najuboższym.
  • Finanse:
  • Rodzina z misji, którą gościliśmy w ubiegłą niedziele składa z serca płynące podziękowanie za modlitwę i ofiary. Zebrano 6.500zł.
  • Można już od dzisiaj zgłaszać imiona naszych bliskich zmarłych, za których odprawiona będzie Msza święta zbiorowa w Wigilię Narodzenia Pańskiego o godz. 7.00.
  • Bardzo dziękuję za imieninowe życzenia i wszelką życzliwość i dobre słowo.
  • Zachęcamy do odwiedzenia naszego punktu prasy!
  • Bóg zapłać za ofiary, które wpłynęły na potrzeby kościoła: 100zł.

• Modlimy się za prześladowanych chrześcijan.
  • W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Augustyna Górkę, l.75 z ul. Niepodległości; śp. Barbarę Brzuś, l.73 z ul. Racławickiej; śp. Stefana Michalskiego, l.63 z ul. Kolejowej; śp. Annę Korbus, l.70 z ul. Racławickiej. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
  • Słowo życia. Jan Chrzciciel powiedział: Po mnie idzie mocniejszy ode mnie, który chrzcić was będzie Duchem Świętym!