V Niedziela WP (29.03.2020r.)

*Zalecenia Duszpasterskie Metropolity Lubelskiego (tekst na stronie archidiecezji lubelskiej)

*W związku z tym: Dzisiaj porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Bez nauk rekolekcyjnych, gdyż rekolekcje są odwołane. Od jutra w dni powszednie Msze święte w naszej parafii o 7.00, 8.30, 17.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. możliwość spowiedzi. Porządek jest zamieszczony na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń. Proszę by z nowym porządkiem zapoznali się zwłaszcza ci, którzy zamówili intencje i by przyszli na Mszę św. Nie będzie w tych dniach organisty, gdyż p. Mariusz wyjechał do domu, do ciężko chorej mamy.

*Dziś o 17.00 Koronka, później „Gorzkie żale” z kolejną katechezą pasyjną.

*We wtorek po Mszy wieczornej nabożeństwo do miłosierdzia Bożego, a w środę do MBNP.

*W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa tych dni jak zawsze.

*W piątek tylko jedna droga krzyżowa o godz. 16.30.

*Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Nie będzie procesji z palmami. Wszystkie obrzędy tego dnia będą sprawowane w budynku kościoła. Po Mszy św. o 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

*Kancelaria w tych dniach czynna jak zawsze.

*W tym czasie chorych będziemy odwiedzać tylko w nagłych przypadkach.

*Staramy się, by zgodnie z zarządzeniem naszego Metropolity na Mszy św. sprawowanej w Górnym Kościele było nie więcej niż pięć osób. Jesteśmy też wierni prośbom biskupów, którzy wołają, że „niewyobrażalne jest by w tych dniach nie modlono się w kościołach oraz, proszą, by ”kościoły przez cały dzień były otwarte”.

*W dalszym ciągu prosimy, by stosować się do zaleceń, które otrzymujemy jako społeczeństwo i naród. Gorąca i serdeczna prośba do osób odbywających kwarantannę. Jeśli zostajemy w domach módlmy się w naszych rodzinach. Przede wszystkim w niedzielę uczestniczmy w Mszy św. transmitowanej przez telewizję lub radio i przyjmujmy na sposób duchowy Komunię św.

Proszę, byśmy przeżywali ten czas z wiarą! Dlatego w dalszym ciągu w Dolnym Kościele będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana jest taka, że adoracja będzie od 6.30 do 19.00 także w soboty i niedziele. Zapraszamy. Będziemy też dalej po każdej Mszy św. śpiewać Suplikację.

*Myśl Prymasa Wyszyńskiego: „Smutek jest przepaścią, w której może wszystko utonąć, a pociecha jest podaną dłonią, która wyciąga z przepaści. My mamy wyciągać z przepaści, a nie popychać w nią”.

*Ofiary pieniężne na kościół: 100,150,200,200,420 i 100 zł na kwiaty do Grobu Pańskiego. Możemy od dzisiaj składać takie ofiary. W tych dniach nie zbieramy tacy, ale są koszyki do których można wrzucać datki na potrzeby kościoła.

*Od dzisiaj będzie można oglądać transmisję Mszy św. z naszego kościoła. Dziś będą transmitowane Msze św. o godz. 7.00,10.00,13.00 i 18.00. Wielka wdzięczność Jakubowi Koperskiemu, Łukaszowi Szypulskiemu i naszemu wikariuszowi ks. Jakubowi Głowackiemu.

*Pojawiły się pierwsze zarażenia w naszym mieście. Do dzisiaj nie miałem w tej sprawie żadnego telefonu od służb epidemiologicznych, co oznacza, że funkcjonujemy dalej normalnie. Rozmawiałem telefonicznie z tymi osobami. Czują się w miarę dobrze i co najważniejsze mają pokój serca. Bardzo dziękują wszystkim za modlitewne wsparcie.

*Wstańmy i pomódlmy się: za ciężko chora mamę nasze organisty, za wszystkich dotkniętych chorobą koronawirusa, za wszystkich dotkniętych straszliwą choroba duszy, jaką jest strach. Polećmy wszystkie służby pracujące w walce z epidemią. Prośmy i za nas, by nie ustała nasza wiara!

*W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Mieczysława Sapko, l.79 z ul. Głowackiego; śp. Celinę Wiśniewską, l.88 z ul. 3 Maja; śp. Dorotę Sobestjańczuk, l.56 z ul. Kościuszki; śp. Edwarda Rudzkiego l.68 z ul. Racławickiej. Wieczne odpoczywanie…

*Modlitwa Serca: za przebywających w więzieniach.

*Słowo życia: Jezus powiedział: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby umarł, żyć będzie. Wierzysz w to?