XX Niedziela Zwykła (20.08.2017r)

• Kalendarium: Poniedziałek (21.08) – św. Piusa X; Wtorek (22.08.) - NMP Królowej; Czwartek (24.08) - św. Bartłomieja; Sobota (26.08.) – NMP Częstochowskiej.
  1. W dniu 13 sierpnia łączyliśmy się w nabożeństwie fatimskim. Pielgrzymi na Jasną Górę modlili się całym różańcem w drodze.
  1. Witamy w naszej wspólnocie s. Salezję, która rozpoczęła już posługę w naszej parafii. Wypraszamy Boże błogosławieństwo na każdy dzień.
  1. W sobotę, w Uroczystość MB Częstochowskiej Msze święte w naszym kościele o godz. 7:00, 8:30 i 18:00. Główne uroczystości na Jasnej Górze - 300-lecie koronacji obrazu.
  1. W najbliższą sobotę odpust u naszych sąsiadów tzn. w parafii Kazimierzówka. Suma o godz. 12.00, a dzień wcześniej, w piątek, Msza św. na cmentarzu parafialnym w Kazimierzówce o godz. 18:00.
  1. W dniach 8 i 9 września przybędzie do Lublina Ogólnopolska pielgrzymka osób niewidomych i słabowidzących. Szukamy chętnych, którzy przyjęliby około 20-30 pielgrzymów na nocleg z piątku na sobotę z 8 na 9 września. Adresy prosimy zostawiać w zakrystii. Bóg zapłać!
  1. Ks. Andrzej przesłał podziękowanie za złożone ofiary pieniężne na potrzeby parafii w Józefowie. Zebrał 7150zł.
  1. Zapraszamy do punktu prasy!
  1. Ofiara na kościół: 50zł; 50zł; 270zł. Bóg zapłać!
  1. Ofiary składane dziś do puszek są przeznaczone dla wszystkich ofiar burz i nawałnic.
  1. Dziękujemy Bogu za dar pielgrzymki na jasną Górę. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali duchowo i materialnie. Z posiłkami, które są tak cenne podczas pielgrzymki byli u nas: p. Agnieszka, p. Małgosia; p. starosta Dariusz Kołodziejczyk wraz z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich z Piask Wielkich, p. wice burmistrz Michał Piotrowicz, p. Mirosław Król – dyr. Biblioteki. Wsparcie otrzymaliśmy od p. Mariana Króla – przewodniczącego NSZZ Solidarność regionu środkowo-wschodniego. Wymieniam wszystkie te osoby, bo była to pomoc „ponad podziałami”.
  1. Rozpoczynamy zapisy na pieszą pielgrzymkę do Wąwolnicy w dniu 2 września. Szczegóły w zakrystii.
  1. Modlimy się dziś za ofiary burz i nawałnic, pielgrzymów do Ostrej Bramy, poszkodowanych w zamachu w Barcelonie, chrześcijan prześladowanych w Bangladeszu.
  1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej Dominikę. Polecamy dobremu Bogu także tych, którzy zginęli w Polsce podczas nawałnic i tych, którzy zginęli w Barcelonie. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
  1. Słowo życia: Jezus powiedział: Wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak pragniesz!