II Niedziela Adwentu (4.12.2022r.)

Kalendarium:

(7.12) – św. Ambrożego; Czwartek (8.12) – Niepokalane Poczęcie NMP.

DZISIAJ Druga Niedziela Adwentu. To dzień modlitw i dzień pomocy kościołowi na wschodzie; *Gościmy księdza Józefa Trąbkę, który cały dzień będzie z nami się modlił, będzie głosił homilie, a my będziemy mogli wesprzeć hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie; *Po Mszy św. o 8.30 zmiana tajemnic różańcowych; *O 11.30 Msza św., a później spotkanie dzieci klas 3 A,B,C przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej;* O 17.00 koronka.

*W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia nie ma Rorat. Msze o 7, 8.30, 12.00 i 18-ej. Po każdej Mszy św. możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

*W piątek bezpłatne spotkanie informacyjne Związku Dużych Rodzin Trzy Plus. Chodzi o założenie koła dużych rodzin w Świdniku. Zapraszamy na ul. Żwirki i Wigury 15 do Fundacji Profilaktyki i Odnowy Rodziny.

*W sobotę Różaniec Mężczyzn. Zapraszamy na 20 pod nasz misyjny krzyż.

*W sobotę w Lublinie początek rekolekcji dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

*Za tydzień dzieci klas trzecich D,E,F,G mają Mszę św. o 11.30 i spotkanie.

*W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Rekolekcje tradycyjnie potrwają do środy. Spowiedź każdego dnia podczas każdej Mszy św.

*A w Wigilię o 7 rano będziemy modlić się za zmarłych. Można już zgłaszać intencje.

*Zwracajmy uwagę na różne ulotki i broszury, które są kładzione w kościele.

W środę , w dniu św. Łukasza ks. abp zaprasza pracowników służby zdrowia do archikatedry na Mszę św.

*Świąteczna Choinka Dobroci! Zachęcamy do wzięcia udziału.

*Na przygotowanym stoliku są już świece Caritas: po 10, a większe po 20zł.

*Czytajmy prasę katolicką. W zakrystii do nabycia adwentowa zdrapka.

*Ofiary na kościół: 20,100,100,150,420 (od chorych),500zł. Bóg zapłać!

*Rada duszpasterska naszej parafii!

*Dziś na Mszy św. o 7 rano zostały poświęcone opłatki i przez całą niedzielę będą roznoszone do naszych domów. Można też pobierać opłatki w zakrystii.

*UKRAINA! Trwamy przed Bogiem w ufnej modlitwie za Ukrainę!

*MODLITWA SYNODALNA: Maryjo, Matko Kościoła i Niewiasto Eucharystii, prowadź nas i wspieraj w synodalnej drodze, na której pragniemy spotkać Twojego Syna Jezusa Chrystusa!

Zmarli: śp. Józef Beczek, l.83 z ul. Głowackiego; śp. Halina Bojarska, l.81 z ul. Spółdzielczej; śp. Jacek Mącik, l.53 z ul. Spadochroniarzy; śp. Elżbieta Fryga, l.77 z ul. Racławickiej. Wieczne odpoczywanie…

*MS: o kościół na Wschodzie o umocnienie wiary i nowe powołania!

*Słowo życia: Nawracajcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie!