XX Niedziela Zwykła (18.08.2019r)

• Kalendarium: Wtorek (20.08) – św. Bernarda; Środa (21.08) – św. Piusa X; Czwartek (22.08.) - NMP Królowej; Sobota (24.08) - św. Bartłomieja.
  • Dziękujemy Bogu za dar wspólnoty modlitewnej podczas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Dziękujemy także ludziom: tym, którzy szli pieszo niosąc intencje i tym, którzy wspierali nas modlitewnie zostając w swoich domach. My pielgrzymi dziękujemy za wszelkie dobro okazane nam w czasie tych szczególnych rekolekcji w drodze. Dziękujemy tym, którzy dowieźli nam posiłki: Krąg biblijny, Urząd Miasta, Starostwo, Spółdzielnia Mieszkaniowa, Lachówka, KGW z Piask Wielkich, pani Grażynka i cała ekipa przy św. Krzyżu. Pamiętał też o nas pan minister Artur Soboń. Wielkie dzięki wszystkim.
  • Trwając w dziękczynieniu zapraszamy na ostatnią w tym roku pieszą pielgrzymkę do Wąwolnicy. Główna grupa świdnicka wychodzi sprzed lubelskiej katedry w sobotę 31 sierpnia o godz. 6.30. Zapraszam jednak chętnych do przejścia całej trasy ze Świdnika do Wąwolnicy. Ci, którzy chcą wyruszyć ze Świdnika wychodzą także 31 sierpnia, ale o 4 rano z naszego kościoła. Powrót autokarami. Zapisy w zakrystii.
  • Jutro po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy!
  • Ogłoszenie dla tych, którzy przyjeżdżają na Mszę św. samochodami. Prosimy o takie parkowanie na parkingach, by inni mogli też zaparkować. Jeśli brakuje miejsc to proszę, by nie parkować w miejscach niedozwolonych poza posesją kościoła, ale można parkować przy kościele od strony dębów i plebanii. Powinniśmy się wszyscy zmieścić!
  • Zapraszamy do nabywania prasy!
  • Ofiary na kościół: 100,100,400,400,500. Bóg zapłać!
  • W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Elżbietę Zwolan, l.71 z ul. Spadochroniarzy; śp. Jadwigę Pacek, l.71 z ul. Jarzębinowej; śp. Joannę Militsch-Soszkę, l.64 z ul. Niepodległości; śp. Józefę Świtek, l.88 z ul. Racławickiej. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
  • Słowo życia: Jezus powiedział: Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął!