Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (21.IV.2019r)

• Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Przekazujemy sobie pozdrowienie i zawołanie: Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Życzę wszystkim, by Ten, który ZMARTWYCHWSTAŁ i ŻYJE napełnił serce każdego z nas Miłością, Mocą i Światłem, które rozprasza wszelkie ludzkie ciemności i mroki i rodzi życie. Życzę, by Chrystus Zmartwychwstały wnosił w serce każdego z nas pokój i napełniał je na te święta i całe życie Duchem Świętym. By się wypełniały słowa antyfony: Zmartwychwstałem i zawsze jestem z tobą! Błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
  • Podziękowanie za wszystkie życzenia!
  • Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowywali grób i robili dekoracje, by nasz kościół był piękny, za sprzątanie kościoła i wszelką pomoc: siostrom, szafarzom, ministrantom i lektorom, p. Mariuszowi, p. Ewie.
  • Zapraszamy w tym tygodniu przed Mszą św. wieczorną na Nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.
  • Jutro porządek Mszy świętych niedzielny. Taca przeznaczona jest na potrzeby KUL-u.
  • We wtorek także Dzień Skupienia w naszym Seminarium Duchownym! Zapraszamy młodzież męską!
  • W tym tygodniu w Górnym Kościele odbędą się próby do Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci SP nr. 5: w środę o 16.30 i w czwartek o 19.00. Szkoła Atena ma próbę w czwartek o 15.00
  • W sobotę w Archikatedrze o godz. 11.00 będziemy dziękować Bogu za 60 lat kapłaństwa bpa Ryszarda Karpińskiego.
  • W przyszłą niedzielę nasza Młodzież z Akademii Młodzieżowej po każdej Mszy św. będzie wyświetlać Magazyn Parafialny. A po Mszy św. o 11.30 zostaną wręczone nagrody zwycięzcom konkursu „Reklama Bożego Miłosierdzia”.
  • W przyszłą niedzielę o 15.30 w sali św. Jana Pawła II spotkanie poświęcone aktualnej problematyce naszej ojczyzny. W spotkaniu wezmą udział posłanki p. Elżbieta Kruk i p. Gabriela Masłowska. Organizatorem jest Akcja Katolicka.
  • Już dziś zapraszamy na REO, które rozpoczną się w naszej parafii w przyszły poniedziałek, 29 kwietnia o godz. 19.30.
  • Od wtorku zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu!
  • Bóg zapłać za ofiary pieniężne: 20,50,; 180zł;
  • W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Władysława Wierzchosia, l.62 z ul. Jarzębinowej. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
  • Słowo życia: Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj: ZMARTWYCHWSTAŁ!