Al-Anon

Opiekun: ks. Krzysztof Wilczyński

Al-Anon jest to wspólnota rodzinna, która pomaga osobom żyjącym z alkoholikiem. Program Al-Anon uczy, jak dać sobie radę z naszymi trudnościami oraz jak znaleźć bardziej normalny sposób życia. Dzięki grupie uzyskujemy spokój i możemy czuć się bezpiecznie, jak można stawiać uczciwie czoła temu problemowi działając z wiarą i odwagą. Przychodząc na grupę pragniemy dobra dla siebie i innych, ale nie wystarczy tylko się modlić o to, a potem usiąść i czekać, aż Bóg zrobi za nas wszystko. Modlitwę musimy poprzeć działaniem.

"Boże daj mi Pogodę Ducha,
abym zgadzał się z tym,
czego nie mogę zmienić,
Odwagę, abym zmieniał to,
co zmienić mogę
i Mądrość,
abym umiał odróżnić jedne prawy od drugich"

Jeżeli masz kochaną osobę, której picie powoduje poważne problemy będziesz serdecznie witany na naszych spotkaniach. Dzielimy się wzajemnie naszym doświadczeniem, siłą i nadzieją.

Spotkania:

• W poniedziałki o godz. 19:00 - Kościół NMP Matki Kościoła w Świdniku, ul.Wyszyńskiego 32.
  • We wtorki o godz. 18:00 - Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku, ul. Norwida 2.