Ogłoszenia

OGŁOSZENIA

V Niedziela WP (26.03.2023r.)

*Dzisiaj: - rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Głosi je ks. Robert Muszyński, proboszcz z Wilczopola – nasz rodak; - dzieci klas IIIA, IIIB i IIIC maja Mszę św. o 11.30, a później spotkanie przygotowujące do Pierwszej Komunii Świętej; - na Mszy św. o 13 będzie modlić się z nami chór ARION. Usłyszymy także kilka pieśni po Mszy św.- o 17.00 Koronka, a później Gorzkie Żale z katechezą pasyjną; - nasze Iskierki rozprowadzają palmy i ozdoby.

*W piątek można będzie oddać honorowo krew. Ambulans będzie podstawiony przy WSK PZL od 8 do 12.

*W piątek o 18.00 droga krzyżowa na Majdanku.

*Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca.

*Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Początek Wielkiego Tygodnia. Po Mszy św. o 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. O 11.30 Msza św. a później spotkanie dzieci klas III: D,E,F,G. Na Mszy św. o godz. 13.00 pójdziemy wokół kościoła w procesji z palmami, nasze siostry i bracia ze wspólnot neokatechumenalnych zaśpiewają uroczyste CREDO. O 14.30 Skrutacja Pisma św. w Sali św. Jana Pawła II; po Mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci rocznicowych.

*Także w przyszłą niedzielę Papieski Marsz Wdzięczności na który zaprasza ks. abp. Początek o 14.15 przy kościele św. Rodziny w Lublinie.

*Są paschaliki i czekoladowe baranki paschalne. Zachęcamy do nabywania. Jest to forma pomocy wszystkich potrzebującym. Bar SMAKOSZ – pomoc ubogim!

*Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.

*Ofiary na kościół: 26,50,150,200,200,10000zł. Bóg zapłać za ofiary na tacę w poprzednią niedzielę! Zebrano 15700zł. Tego samego dnia ofiara 10000zł! Możemy od dzisiaj składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

*PLAN REKOLEKCJI. Prośba do rodziców i nauczycieli!

*UKRAINA! Trwamy przed Bogiem w ufnej modlitwie za Ukrainę!

*MODLITWA SYNODALNA: Maryjo, Matko Kościoła i Niewiasto Eucharystii, prowadź nas i wspieraj w synodalnej drodze, na której pragniemy spotkać Twojego Syna Jezusa Chrystusa!

Zmarli: śp. Kazimiera Oleszczuk, l.75 z ul. Skarżyńskiego; śp. Barbara Korneluk, l.79 z ul. Racławickiej; śp. Ryszard Stępniak, l.76 z ul. Czereśniowej; śp. Anna Karpik, l.57 z ul. Kościuszki; śp. Franciszek Siewak, l.92 z ul. Spółdzielczej; Kazimiera Kuna, l.85 z ul. Racławickiej; śp. Alicja Kęsy, l.89 z ul. 3 Maja; śp. Teresa Pajdzińska, l.95 z ul. Norwida; śp. Mariusz Jurecki, l.50. Wieczne…

*MS: o ochronę dzieci nienarodzonych i o świętość życia.