Zaproszenie

Zapraszamy do współpracy wolontariuszy mogących nieść wsparcie osobom potrzebującym pomocy.

Chcemy stworzyć BANK POMOCY WZAJEMNEJ, do którego będą sięgać zarówno osoby potrzebujące oraz wolontariusze.

Parafialny Zespół Wolontariatu "Mogę / Chcę pomóc"

Rozpoczęliśmy działalność w dniu  16 września 2012 r.

Opiekun: ks. Proboszcz Andrzej Krasowski

Spotykamy się:

• w poniedziałek po drugiej niedzieli miesiąca - na Mszy św. o godz. 18:00;
  • po Mszy św. (ok. godz. 19:00) w Sali św. Matki Teresy z Kalkuty - krótkie spotkanie informacyjne połączone z modlitwą i katechezą ks. Proboszcza;
  • planowane terminy spotkań: poniedziałki po drugiej niedzieli miesiąca.

Dyżury:

• w każdą drugą niedzielę miesiąca - w Dolnym Kościele w godz. 11.00 do 14.15 (po mszach świętych).

• Naszym celem jest POMOC WZAJEMNA W IMIĘ MIŁOŚCI CHRYSTUSA.

• Każdy z nas może POTRZEBOWAĆ pomocy ale też każdy może ZAOFIAROWAĆ to, czego potrzebuje czy oczekuje nasz BLIŹNI.

• Chcemy zwrócić uwagę, że PRZYJĘCIE DARU jest czasem trudniejsze niż jego OFIAROWANIE.

• Apelujemy do osób potrzebujących – nie zamykajcie się na DOBRO, które chcą świadczyć nasi BRACIA. Oni też tego POTRZEBUJĄ, aby wypełnić PRZYKAZANIE MIŁOŚCI BOGA I BLIŹNIEGO.

• W ramach pomocy wolontariusza liczymy na bezinteresowne ofiarowanie części swojego czasu, który zgodnie z możliwościami i umiejętnościami można poświęcić osobie potrzebującej pomocy.

• Pomoc może być doraźna lub cykliczna.

Telefony

• Anna B.: 660 696 351