Zaproszenie

Zapraszamy do współpracy wolontariuszy mogących nieść wsparcie osobom potrzebującym pomocy.

Chcemy stworzyć BANK POMOCY WZAJEMNEJ, do którego będą sięgać zarówno osoby potrzebujące oraz wolontariusze.

PARAFIALNY ZESPÓŁ WOLONTARIATU „MOGĘ / CHCĘ POMÓC” przy Parafii NMP Matki Kościoła w Świdniku

Rozpoczęliśmy działalność w dniu 16 września 2012 r.

Naszym celem jest POMOC WZAJEMNA W IMIĘ MIŁOŚCI CHRYSTUSA.
Każdy z nas może POTRZEBOWAĆ pomocy ale też każdy może ZAOFIAROWAĆ to, czego potrzebuje czy oczekuje nasz BLIŹNI.
Chcemy zwrócić uwagę, że PRZYJĘCIE DARU jest czasem trudniejsze niż jego OFIAROWANIE.

Apelujemy do osób potrzebujących – nie zamykajcie się na DOBRO, które chcą świadczyć nasi BRACIA.
Oni też tego POTRZEBUJĄ, aby wypełnić PRZYKAZANIE MIŁOŚCI BOGA I BLIŹNIEGO.

W ramach pomocy materialnej

• można zaoferować rzeczy i sprzęty, które są jeszcze użyteczne a już zbędne w domu, lub zwyczajnie podzielić się z tymi, którzy mają mniej.

W ramach pomocy wolontariusza liczymy

• na bezinteresowne ofiarowanie części swojego czasu, który zgodnie z możliwościami i umiejętnościami można poświęcić osobie potrzebującej pomocy.

Pomoc może być doraźna lub cykliczna.

Chcemy stworzyć BANK POMOCY WZAJEMNEJ

Do którego będą sięgać zarówno osoby potrzebujące jak i wolontariusze:

• uczniowie,
  • młodzi rodzice,
  • osoby starsze,
  • osoby samotne i niepełnosprawne.

Mamy nadzieję na wytworzenie się więzi solidarności W DUCHU EWANGELICZNEJ MIŁOŚCI BLIŹNIEGO.
Niech za wzór posłuży nam DZIEŁO MIŁOSIERDZIA BŁOGOSŁAWIONEJ MATKI TERESY Z KALKUTY.

Telefony

• Barbara: 601-59-80-80
  • Anna: 518-403-544

Dyżury