Koncert „KOLĘDA DLA ŚWIDNIKA”

Koncerty

Data: 24 01 2021 19:00

Koncert „KOLĘDA DLA ŚWIDNIKA” - 24 STYCZNIA 2021

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie muzyczne, na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru ŚWIDNIK GOSPEL CHOIR pod kierownictwem Grzegorza Głucha oraz dziecięcego zespołu wokalnego QUENYA kierowanego przez Annę Sobczak-Choinę.

Koncert stworzony przez dwa zespoły wokalne działające w obrębie Spółdzielczego Domu Kultury ma być szczególnym muzycznym darem dla mieszkańców Świdnika, na rozpoczynający się nowy rok 2021 rok. W roku, w jaki wchodzimy z ufnością, że będzie on inny niż miniony, że przyniesie wreszcie „normalność” chcemy wraz z mieszkańcami naszego miasta zaśpiewać pieśni o przychodzącej Nadziei, o Zbawicielu – Emmanuelu, jaki zna wszystkie nasze zmagania i choroby.

Zgodnie z polską tradycją, w której kolędujemy aż do święta Ofiarowania Pańskiego w koncercie wybrzmią najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wyjątkowych aranżacjach Grzegorza Głucha, Grzegorza Urbana, Filipa Siejki, Piotra Nazaruka i innych. Nie zabraknie także znanych współczesnych piosenek wpisujących się w klimat Bożego Narodzenia.

Koncert odbędzie się w kościele p/w Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Świdniku (a więc popularnie zwanym „Okrąglaku”) w NIEDZIELĘ 24 stycznia 2021 o godz. 19.00.

Wstęp na koncert jest wolny.

Organizatorami koncertu są: Parafia NMP Matki Kościoła w Świdniku, Spółdzielczy Dom Kultury w Świdniku, Stowarzyszenie Świdnicki Krąg Kultury i Good News Music. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Polskie Radio Lublin oraz Gość Niedzielny.

Koncert realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Wszyscy uczestnicy koncertu proszeni są o zachowanie wszelkich zaleceń i rygorów, jakie są obecnie obowiązujące z przepisami i zaleceniami w okresie pandemii koronawirusa, tj. o noszenie maseczek, dezynfekcję rąk i zachowanie dystansu.

Koncert będzie także retransmitowany w formie online.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Brak nadchodzących wydarzeń dla tej kategorii
marzec 2021