Wydarzenia

MEKSYK - GWADALUPE 1-10.02.2020r.

Pielgrzymki

 

Kolejna data: 01 02 2020 00:00

Pielgrzymka: MEKSYK - GWADALUPE - pielgrzymka samolotowa


01-10.02.2020r.

1 dzień

Zbiórka na lotnisku Warszawa – Okęcię o godzinie 4:00. Wylot do Mexico City z międzylądowaniem w Paryzu. Przylot do Meksyku o godzinie 16:55, spotkanie z przewodnikiem, transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w mieście Meksyk.

2 dzień

Śniadanie.  Całodzienna wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe,  największego sanktuarium maryjnego na świecie. Msza Święta w jednej z Kaplic. Po Mszy Św. zwiedzanie Nowej Bazyliki mogącej pomieścić 10 tys. wiernych, Bazyliki Antycznej, Kaplicy Indian, Kaplicy na Wzgórzu, Ogrodów Guadalupiańskich. Zapoznanie z historią objawienia się Matki Bożej Indianinowi, Juanowi Diego. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek religijnych. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do dzielnicy Tlatelolco i zwiedzenie Placu III Kultur, miejsca ostatniego starcia Indian z hiszpańskim najeźdźcą, na którym w sposób symboliczny spotykają się trzy kultury tworzące dzisiejszy Meksyk: kultura aztecka, hiszpańska i metyska. Msza Święta w Kościele św. Jakuba, w którym według tradycji był chrzczony Św. Juan Diego. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan – „ miejsca gdzie rodzą się Bogowie”, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Wizyta w warsztacie obróbki magicznego kamienia Azteków - obsydianu, w programie degustacja pulque, napoju zwanego obecnie „napojem ubogich” oraz tequili.. Nocleg i obiadokolacja w Mieście Meksyk.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd na jeden z największych placów na świecie, główny plac Miasta Meksyk tzw. Zocalo. Zwiedzanie budowanego przez ponad 300 lat  Kościoła Katedralnego z pięknym ołtarzem barokowym, podziwianie pozostałości TemploMayor, gdzie według Azteków znajdowało sie centrum wszechświata i zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, w którym znajdują się sławne murale Diego Riviery przedstawiające historię Meksyku. Msza Święta. Zwiedzanie jednego z najlepszych muzeów archeologicznych świata, Museo de Antropología y Historia, z bogatą kolekcją sztuki prekolumbijskiej. Podziwianie osiągnięć cywilizacyjnych Azteków, Majów i Olmeków. Przejazd do dzielnicy Xochimilco, w której to znajdują się wpiane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO tzw. pływające kolorowe ogrody. Rejs gondolami zbudowanymi przez Azteków kanałami przy dźwięku muzyki mariachi. Noclegi obiadokolacja  w Mieście Meksyk.

5 dzień

Śniadanie. Wyjazd malowniczą trasą z widokiem na ośnieżone wulkany Popocatepetl i Iztaccihuatl do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Tenango del Aire prowadzonym przez polskich Pallotynów. Msza święta w kościele. Przejazd i wizyta w miasteczku Cholula, które posiada największą pod względem objętości, piramidę na świecie. Dla wytrwałych możliwość wejścia na piramidę. Wizyta w Tonantzintla- pięknym synkretycznym kościółku w stylu baroku folklorystycznego symbolu konkwisty i synkretyzmu religijnego. Dalsze podróżowanie malowniczą, porośniętą kaktusami trasą do jednego z piękniejszych miast Meksyku, Puebli zwanego “Miastem Aniołów" - ulubionego miejsca Papieża, Jana Pawła II. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej- nazwanej przez Fryderyka Humboldta w XIX w., “Ósmym Cudem Świata". Kolacja i nocleg w Puebla.

6 dzień

Śniadanie. Wyjazd do Taxco. Po drodze przejazd do systemu jaskiń w Cacahuamilpa największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, stanowiących wielokrotnie scenerie rożnych filmów i koncertów znanych światowych artystów. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe, wśród nich liczne stalaktyty i stalagmity nastrojowo podświetlane. Ponad godzinny spacer po jaskini i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych. Przejazd do górniczego Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra". Msza święta. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Taxco.

7 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie sławnego ze sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Wjazd na punkty widokowe,spacer po krętych uliczkach, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca.  Msza Święta w tym bogato inkrustowanym i kipiącym od złota barokowym kościele. Przejazd w kierunku najsłynniejszego kurortu nad Oceanem spokojnym Acapulco.To legendarny kurort i latynoska "Perła Pacyfiku", kojarzona często z przepychem, stromymi skałami i lśniącymi bielą plażami nad błękitnym oceanem. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.

8 dzień

Odpoczynek all inclusive w Acapulco. Wieczorem wyjazd na La Quebrada, gdzie od kilkudziesięciu lat odważni clavadistas – skoczkowie skaczą do wody z pionowej 35-metrowej skały – symbol Acapulco.

9 dzień

Śniadanie. Wyjazd do Mexico City.Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski o godzinie 19:55.

10 dzień

Przylot do Warszawy o godzinie 22:10.

 

Cena: 7100 zł

Cena zawiera:

 • przelot na trasie Warszaw - Mexico City - Warszawa,
 • klimatyzowany bus w Meksyku,
 • noclegi w hotelach 3/4*, na pobycie 4/5* (standard meksykański),

 • opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika,

 • wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i kolacje),

 • all inclusive w Acapulco,
 • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż.

Cena nie zawiera:

 • opłaty 180 usd/os. na wstępy,
 • zwyczajowe napiwki,
 • miejscowych przewodników i realizację programu,

 • dopłaty do pokoju 1-os. 400usd/os.

Zapisy 

 • tel. 664-980-532 (S. Bodys)
  lub
 • bezpośrednio w Biurze „Centum Travel” Jolanta Więckowska
  tel.: +48 12 421 85 40

 

 

 

 

Wszystkie daty


 • od 01 02 2020 00:00 do 10 02 2020 23:59

 

 

 

grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
Nabożeństwo Uwielbienia - 11 września 2016 r. godz. 19.00. W najbliższą niedzielę, po wieczornej Mszy św. w kościele, odbędzie się nabożeństwo uwielbienia. Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się do wspólnej modlitwy!
Data :  08 12 2019
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31