Ziemia Święta – Śladami Pana Jezusa

Pielgrzymka: Ziemia Święta – Śladami Pana Jezusa

23–30.07.2019

1 dzień: WARSZAWA – TEL AVIV – BETLEJEM

Zbiórka na lotnisku  w  Warszawie im. F. Chopina o godzinie 18:30.  Odprawa. Planowany wylot do Tel Awiw o godz. 21:35.  Lądowanie w   Tel Awiw o godz.  02:15. Przejazd do Betlejem na nocleg.

2 dzień: BETLEJEM – JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem - miejsca narodzenia Pana Jezusa, Pole Pasterzy, Bazylika Narodzenia Pana Jezusa, Grota Św. Hieronima, Grota Mleczna. Przejazd do Ain Karem- Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto- Betfage, Bazylika Wniebowstąpienia i kościół "Pater Noster – Ojcze Nasz”, "Dominus Flevit - Pan Zapłakał” . Przejście do Bazyliki Agonii . Następnie Góra Syjon – Wieczernik, kościół Zaśnięcia N.M.Panny. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: JEROZOLIMA

Śniadanie, przejazd do Jerozolimy- kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Bazylika Grobu Bożego. Przejście dzielnicą żydowską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: HAJFA – CEZAREA NADMORSKA – NAZARET – KANA GALILEJSKA

Śniadanie.Przejazd do Hajfy – nawiedzenie Sanktuarium na Górze Karmel – kościół Najświętszej Pani Karmelu – Bazylika, Grota Eliasza. Po drodze postój w Cezarei Nadmorskiej. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Pan Jezus dokonał pierwszego cudu – przemiany wody w wino podczas uczty weselnej. Nazaret –  miejsce dzieciństwa Pana Jezusa. Grota i Bazylika Zwiastowania NMP, Domu św. Józefa. Obiadokolacja, nocleg w Nazarecie.

6 dzieńdzień: GÓRA TABOR – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – TABGHA

Śniadanie. Specjalnymi busami wjedziemy na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się w chwale razem z Mojżeszem i Eliaszem.Msza Św. o godzinie 9:00.Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Kafarnaum – zwiedzanie miasta Jezusa.Tabgha - kościół cudownego rozmnożenia chleba i ryb. Kościół "Prymatu św. Piotra" na brzegu Jeziora Galilejskiego - miejsca namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Rejs statkiem po jeziorze Galilejskim. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 dzień: JERYCHO – MORZE MARTWE –  BETANIA – BETLEJEM

Śniadanie. Przejazd do Betanii – Sanktuarium św. Łazarza, Marii i Marty. Przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie Sakramentu Chrztu śwPrzejazd zachodnim brzegiem Jordanu do Jerycha  – najstarszego miasta na świecie – Góra Kuszenia i Sykomora – drzewo Zacheusza. Morze Martwe – największa depresja na świecie – chwila relaksu i kąpieli dla chętnych. Przejazd do Betlejem na obiadokolację i nocleg.

8 dzień: JEROZOLIMA – TEL AVIV – WARSZAWA

Śniadanie.Przejazd do Tel Awiw Jaffo - kościół św. Piotra. Spacer wzdłuż wybrzeża Morza śródziemnego. Czas wolny.Przejazd na lotnisko. Odprawa, odlot do Warszawy o godz. 17:35, przylot o 20:25.

Cena: 2700 zł

Świadczenia:

• noclegi – pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami, wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje)
  • ubezpieczenie NNW i KL

• opieka duszpasterza oraz przewodnika

• przelot samolotem rejsowym z bagażem podręcznym i rejestrowanym o wadze nie przekraczającej 23 kg

• komfortowy autokar w Izraelu

Dodatkowo na wstępy do zwiedzanych obiektów i realizację programu 150 usd!

Program jest ramowy i może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu!

Zapisy do 30 kwietnia 2019 r.

• tel. 664-980-532 (S. Bodys)
  • Centrum Travel Kraków

Wszystkie daty