Białoruś 2017

Plan pobytu grupy Polaków z Boałorusi 2017

(są jeszcze możliwe zmiany)

Dzień 1 – 26 czerwca – poniedziałek > Kuźnica Białostocka - Świdnik

Odbiór grupy młodzieży z Białorusi na przejściu granicznym w Kuźnicy Białostockiej. Przejazd do Świdnika, zakwaterowanie, spotkanie zapoznawczo-informacyjne w kościele NMP Matki Kościoła, kolacja, Nocleg

Dzień 2 – 27 czerwca – wtorek > Świdnik - Lublin - Świdnik

Śniadanie, przejazd do Lublina, zwiedzanie miasta: Wzgórze Zamkowe, Muzeum Okręgowe Zamek Lubelski, kaplica św. Trójcy, Donżon (panorama Lublina). Spacer po Starym Mieście: Brama Grodzka, Plac po Farze, Rynek z Trybunałem Koronnym, przejście trasą podziemną, kościół oo. Dominikanów, Brama Krakowska, Plac Łokietka, Katedra Lubelska, Krakowskie Przedmieście, Plac Litewski.

Powrót do Świdnika, obiadokolacja, katecheza i adoracja. Nocleg.

Dzień 3 –28 czerwca – środa > Świdnik - Lublin - Świdnik

Śniadanie, przejazd do Lublina, zwiedzanie muzeum obozu na Majdanku. Stadion „Arena”. Galeria „Tarasy Zamkowe” – panorama miasta.

Powrót do Świdnika, warsztaty i praca w grupach, poznawanie Świdnika, katecheza i nabożeństwo, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4 –29 czerwca – czwartek > Świdnik - Kozłówka - Świdnik

Śniadanie, przejazd do Kozłówki, zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego, zajęcia integracyjne, czas wolny, przejazd nad Jezioro Firlej, spacer, powrót do Świdnika, obiadokolacja,

Dzień 5 –30 czerwca – piątek > Świdnik

Śniadanie, Centrum Dobrego Wychowania. Wspólne warsztaty kulturalne. Obiadokolacja.

Dzień 6 –1 lipca – sobota > Świdnik - Lublin - Świdnik

Śniadanie, przejazd do Lublina na Plac Zamkowy, ciąg dalszy zwiedzania Lublina: Centrum Spotkań Kultur, Katolicki Uniwersytet Lubelski. Może: wizyta w TVP Lublin – studia, news room itd.

Przejście do obiektu MOSiR „Aqua Lublin” - kąpiel, powrót do Świdnika, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7 –2 lipca – niedziela > - Świdnik

Śniadanie, Msza Święta w parafiach, czas spędzany z rodzinami (opcjonalnie), obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8 –3 lipca – poniedziałek > Świdnik

Śniadanie, zajęcia i zawody sportowe w obiektach sportowych szkolnych w Świdniku, zajęcia integracyjne. Obiadokolacja.

Dzień 9 –4 lipca – wtorek > Świdnik- Roztocze- Świdnik

Śniadanie, rano przejazd na Roztocze, do Roztoczańskiego Parku Narodowego, spacer wybraną ścieżką dydaktyczną, Zwierzyniec, obiad. Przejazd do Szczebrzeszyna, nauka fragmentu wierszu Jana Brzechwy. Powrót do Świdnika.

Dzień 10 –5 lipca – środa > Świdnik

Śniadanie, pobyt w Świdniku: podsumowanie pobytu w Polsce, zajęcia w grupach z polską młodzieżą, wieczór pożegnalny, ognisko.

Dzień 11–6 lipca – czwartek > Świdnik - Kuźnica Białostocka

Śniadanie, zbiórka, przejazd ze Świdnika do Kuźnicy Białostockiej na przejście graniczne.